Roto

Roto oferuje produkty i usługi, które konsekwentnie realizują rzeczywiste potrzeby klientów i zapewniają im prawdziwe korzyści.

Najlepiej sprawdzą się produkty zaprojektowane do gotowych zastosowań lub konkretnej przestrzeni, dlatego proponujemy okna „szyte na miarę”.

Dzieląc dom czy mieszkanie na odrębne pomieszczenia: kuchnię, sypialnię, pokój do pracy itd., właściciel przewiduje, co w poszczególnych miejscach będzie się działo i jakie związane z tym przedmioty użytkowe powinny się tam znaleźć.

Okno z wielostopniowym uchyłem do sypialni lub łazienki. Okno można uchylić i zablokować w kilku różnych pozycjach. Mechanizm umożliwia płynną regulację wielkości uchyłu i pozwala na dostosowanie strumienia napływającego powietrza z zewnątrz do potrzeb mieszkańców. Jednocześnie przeciwdziała zatrzaskiwaniu się okna, np. przy gwałtownym podmuchu wiatru lub przeciągu.

E-Tec Drive – profesjonalny napęd uchylająco-ryglujący. Niewidoczny na zamkniętym oknie automat uchyli okno o zaprogramowanej porze na optymalny czas a później bezpiecznie zarygluje je na całym obwodzie. Szczególnie pomocny w łazience w walce z grzybem i wilgocią.

Bezpieczne okno do pokoju dziecka. Okno z technologią „Roto TiltFirst” zostało zaprojektowane z myślą o najmłodszych domownikach. Otworzyć je mogą tylko rodzice, którzy posiadają klucz do zamka w klamce. Dziecko, przekręcając klamkę o 90º, może jedynie okno uchylić. To rozwiązanie sprawia, że dorośli mogą nie martwić się o dzieci, które zostają same w pokoju.

Okno przesuwne do kuchni. Okno do kuchni z okuciem uchylno-przesuwnym Roto Patio S to wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy wykorzystują parapet jako dodatkową półkę. Okno przesuwne można łatwo otworzyć, przesuwając je jedną ręką w bok, nie ryzykując przy tym przypadkowego strącenia stojących pod nim przedmiotów.

Okno z klamką na wygodnej wysokości. Gdy duże biurko w gabinecie utrudnia dostęp do okna lub gdy okno umieszczone jest na tyle wysoko, że do klamki trzeba wspinać się po krześle, dobrym rozwiązaniem jest okno z klamką w dolnym ramieniu skrzydła Roto NT Komfort. Jest ona dłuższa od zwykłej klamki i ma większe ramię dźwigni, co znacznie ułatwia obsługę szczególnie dużych i ciężkich okien, nawet z pozycji siedzącej.

Ukryte zawiasy Roto NT Designo do okien z drewna i PVC wychodzą naprzeciw wysokim oczekiwaniom właścicieli domów. Na oknie nie widać zawiasów, nie trzeba zakładać osłonek – nic nie zakłóca perfekcyjnego wyglądu okien, gdyż im mniej widoczny jest „mechanizm” okna, tym większa harmonia wnętrza. Do tej pory okucia okienne Designo stosowano tylko w oknach dwuskrzydłowych – teraz możliwy jest ich montaż także w oknach trójskrzydłowych.

Komfortowy hamulec w klamce pozwala otwierać okno na odpowiednią szerokość i zablokować skrzydło w wybranym położeniu. Wystarczy przekręcić klamkę w dół, bez angażowania dodatkowych „domowych” sprzętów blokujących uchył.

Okna z rozwiązaniami Roto dopasowują się idealnie do różnych potrzeb domowników, a także do wszelkich pomieszczeń, w których – dzięki oknom – bezpieczniej i wygodniej się mieszka.